Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookie ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες cookie αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησης σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η ανάγνωση σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπο μας και η βοήθεια της ομάδας μας να κατανοήσει ποιες ενότητες του ιστοτόπου θεωρείτε πιο ενδιαφέρουσες και χρήσιμες.
7 Ιανουαρίου 2019 12:41
Ακόμα μία συνεργασία για την FLIR και την DJI
![admin ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp content%2Fuploads%2F2022%2F05%2Fb34df335407ce8f131920c1ba6021914 XL](https://securityreport.gr/wp-admin/admin-ajax.php?action=kernel&p=image&src=%7B%22file%22%3A%22wp-content%2Fuploads%2F2022%2F05%2Fb34df335407ce8f131920c1ba6021914_XL.jpg%22%2C%22thumbnail%22%3A%221200%2C600%2C%22%7D&hash=362934aa)
Η FLIR Systems ανακοίνωσε ότι η DJI θα ενσωματώσει τη κάμερα θερμικής απεικόνισης “FLIR Lepton” στο drone «Mavic 2 Enterprise».
Η FLIR Systems ανακοίνωσε ότι η DJI θα ενσωματώσει τη κάμερα θερμικής απεικόνισης “FLIR Lepton” στο drone «Mavic 2 Enterprise». Το Mavic 2 Enterprise Dual προωθεί τη συνεργασία μεταξύ των FLIR και DJI, ωστόσο δεν είναι η πρώτη φορά που οι δύο εταιρίες συνεργάζονται.
Με την ενσωμάτωση του θερμικού αισθητήρα Lepton στο DJI Mavic 2 Enterprise Dual, την τεχνολογία της FLIR «MSX» και τη δυναμική απεικόνιση πολλαπλών σημείων, οι χειριστές κινητών τηλεφώνων, θα έχουν τα πλεονεκτήματα μίας κάμερας σε συνδυασμό με υπέρυθρη θερμική απεικόνιση.